fbpx

Jalgvärav

Jalgvärav vähendab autoväravate töökoormust

Jalgvärava funktsiooniks on pakkuda mugavat juurdepääsu elamule või muudele hoonetele, mis on piirdeaiaga ümbritsetud. Lisaks aitab jalgvärava vähendada autoväravate töökoormust ja pakkuda liikumisel lisamugavust. Jalgvärav (ja väravad üldse) valmistatakse maja esise aialahendusega võimalikult sarnastena püüdes säilitada ühtset joont. 

Jalgvärava standartseks laiuseks on 1000mm ehk 1m, mis peaks võimaldama probleemideta läbimist nii lapsevankri või näiteks kahe poekotiga. Kliendi soovidest lähtudes võib jalgvärava valmistada ka laiemana. Jalgvärav kõrguse määrab aia kõrgus. Reeglina püütakse nii piirdeaed kui väravad horisontaaltasapinnas viia ühte kõrgusesse. See loob teatava visuaalse korrapära. 

Meie tingimustes on soovitav, et jalgvärava alumise serva ja maapinna vahele jääks 100mm vaba ruumi, mis võimaldab ka lumistel hommikutel väravast hõlpsasti välja saada. 

Jalgvärav raam valmistatakse reeglina terasprofiilist ehk nelikanttorust 60 x 40 mm. Kabariitsem või siis laiem jalgvärav võib olla ka 80×40 mm või 60x60mm raamil. Materjali paksus vastavalt 1,5 – 2mm. Jalgvärava käelisust (ehk kumma käega on jalgvärav avatav) ja kas hoovi või tänavale avaneb värav, on samuti kliendi otsustada. Reeglina avanevad väravad hoovi, nii ei sega väravakasutus tänaval liiklejaid. Jalgvärava metallraam tsingitakse ja seejärel (pulber)värvitakse. Korrosioonikindlus ja efektne visuaal aastakümneiks. Soovitud värvitoon genereeritakse RAL värvikataloogi baasil ja võimalikult täpselt kliendi ideid realiseerides.  

Jalgvärava lukustus valitakse vastavalt kliendi vajadustele ja harjumustele. Võimalik on paigaldada alates võtmega suletavast lihtsast lukukomplektist kuni videofono-lukulahendusteni, mis võimaldab kontrollida värava tööd ekraani vahendusel distantsilt kui ka nupustiku kaudu vahetult väravalt. Täpsema info avamisüsteemide kohta leiate siit lehelt.

Jalgvärava näidis

Jalgvärava komplekti sisaldus

Jalgvärav

Jalgväravaga koos valmistatakse 2 väravaposti, millede mõõtmed arvestavad värava mõõtmetega – levinuim värava postimõõt on 80x80x2mm kuni 100x100x3mm. Postide mõõdud ja metallseina paksus (2-st 4-a mm-ini) valitakse proportsionaalselt väravate suuruse ja kaaluga ning lisaks arvestatakse piisav varu, et postid ei hakkaks „läbipainduma“ väravata raskuse all. Postid korrosioonikaitseks tsingitakse ja (pulber)värvitakse. Metallist väravapostide asemel kasutatakse laialdaselt ka kiviposte, mis lisavad nii kinnistule kui sissepääsule elegantsust ja toovad väravaid esile. Lisaks väravapostidele kuuluvad jalgvärava komplekti ka reguleeritavad hinged, mis samuti on vastavuses väravate kaaluga.

Jalgväravate komplekti hinnad algavad 220 eurost + km.

Jalgväravate komplekti kuuluvad:
1.       (tsingitud) jalgväravaraam nelikanttorust 40x60mm – kogus 1 tk.; 
2.       reguleeritavad hinged – kogus 2 tk;
3.       (tsingitud) väravapostid mõõtudega 80x80x(2 … 3)mm – kogus 2 tk.;
4.       (tumeded) pvc-postikorgid (80x80mm) – kogus 2 tk.; 
5.       Värava käepide või link (vastavalt mudelile erineb) – kogus 2 tk.;
6.       värava lukk (koos 3-e võtmega) – kogus 1 tk.;
7.       vasturaud värava lukule – kogus 1 tk.