fbpx

WPC lippaed

WPC lippaed - vastupidav ja visuaalset kaunis lahendus

WPC lippaed ehk Wood Plastic Composit  (inglise keelne termin) tähendab lihtsustatult “puidu ja plastiku segust” komposiitmaterjali.

WPC lippaed (puitplastiku ehk puitkomposiidi) kui innovatiivse materjali kasutuselevõtu eesmärgiks oli intergreerida puidu ja plastiku parimad omadused üheks tervikuks. WPC eripäraks on vastupidavus keskkonnatoimele (plastik), pikk kasutusiga (plastik) ja visuaalselt laitmatu väljanägemine (puit).

WPC aialippe järgatakse laust mõõtudega (pikkus) 4200 x (laius) 100 x (paksus) 20 mm. Seega lipi pikkus on vabaltvalitav.

WPC lippaed

WPC aialippe pakume kahe pinnatöötlusega – Natural ja Basic ja viite värvi: hele- ja tumepruun (lähedane RAL 8017-le), tume- ja hall (lähedane RAL 7016-le) ja valge (elevandiluu lähedane). Natural pinnatöötlus ehk puiduimitatsioon, vähesel määral reljeefne. Basic seevastu sile ja mustrita.

WPC-materjali eripäraks on pikisuunaline suhteliselt suur temperatuuritoimeline paisumine / pikenemine st. paigaldamise juures tuleb arvestada temperatuuritoimega ja jätta paisumiseks/kahanemiseks ruumi. Kinnitusavad tuleb samuti puurida materjali piisava tolerantsiga vältimaks temperatuuritoimelisi deformatsioone st. kinnitades lippe 5mm läbimõõduga kruvidega, siis ava puurige näiteks 7mm-se läbimõõduga. Kinnituskruve ärge laske kinni selliselt, et materjal liikuma ei pääseks.

Puitkomposiitaia hoolduseks tuleks kasutada vett. Survepesu, kõige lihtsam, kõige kiirem.

 Sobivad väravate lahendused leiate siit.