fbpx

Liugvärav

Liugvärav liigub paralleelselt piirdeaiaga, suur territooriumi kokkuhoid

Liugvärav (ja väravad üldse) valmistatakse maja esise aialahendusega võimalikult sarnastena püüdes säilitada ühtset joont, terviklikkust. Liugvärava ehk lükandvärava funktsiooniks on pakkuda sõidukiga mugavat juurdepääsu piirdeaiaga ümbritsetud elamule või muudele hoonetele.

Liugväravate üks suuri plusse on väravate liikumine paralleelselt piirdeaiaga ja väga vähene hoovikasutus. Lükandväravad vajavad avanemiseks liikumisruumi, mis on poolteist korda pikem sissesõiduavast. Näiteks liugväravad, mis katavad 4 meetrist sissesõiduava, on 6 meetri pikkused ja vajavad avanemisel 6-t meetrit ruumi paralleelselt aiaga.

Liugväravate poolt kaetava sissesõiduava soovitame laiuseks 3,5-st kuni 6-e meetrini. Antud vahemikus sissesõiduava on turvaline ja mugav kasutada.

Liugväravate kõrguse määrab piirdeaia kõrgus. Reeglina püütakse nii piirdeaed kui väravad horisontaaltasapinnas viia ühte kõrgusesse. See loob teatava visuaalse terviku ja korrapära. Tänu on konstruktsioonilistele iseärasustele on liugvärava kõrgus reeglina 100 – 120mm väiksem aia kõrgusest. Selle tingivad rullikud, milledel liugvärav liigub. Erinevad rullikud, mis on vastavuses väravate mõõtmete ja kaaluga, võimaldavad liugvärava liikumise suurusjärgus 90 – 120mm kõrgusel maapinnast.

Liugvärava lehele
Liugvärava lehele

Liugväravate avanemise suuna (kas paremale või vasakule sissesõiduavast) on kliendi otsustada, kuid arvestada tuleb piisava liikumisteekonna pikkusega ja asjuoluga, et lükandvärav paigaldatakase reeglina sissepoole piirdeaeda liikuma. Meie tingimustes on soovitav, et liugvärava alumise serva ja maapinna vahele jääks 90 – 120mm vaba ruumi.

Liugväravate jäik-raam valmistatakse reeglina terasprofiilist. Materjali mõõtmete ja – paksuse valik on iga liugvärava puhul erinev (sõltub sissesõiduava pikkusest, soovitud kõrgusest, värava täidsest, jne). Liugväravate metallraam tsingitakse ja seejärel (pulber)värvitakse saavutades korrosioonikindluse ja efektse väljanägemise aastakümneiks. Soovitud värvitoon genereeritakse RAL värvikataloogi baasil ja võimalikult täpselt kliendi ideid realiseerides.

 

Liugvärava postid

Liugväravaga koos valmistatakse tugiposti(d) ja värava püüdja ehk vastuspost, millede mõõtmed arvestavad omakorda värava mõõtmetega – värava postimõõdud on vahemikus 80x80x2…3mm kuni 150x150x4…5mm. Postide mõõdud ja metallseina paksus (2-st 5-a mm-ini) valitakse proportsionaalselt väravate suuruse ja kaaluga ning lisaks arvestatakse piisav varu, et postid garanteeriksid väravate laitmatu liikumise. Postid korrosioonikaitseks tsingitakse ja (pulber)värvitakse.

Kui sissesõitu ääristavad kivipostid, siis on võimalikud erinevad tehnilised lahendused, kuidas liugväravad soliidselt ja kliendi soove arvestades paigaldada. Need oleks mõistlik kohe väravaid tellides läbiarutada.

Lisaks tugi- ja püüdjapostile kuuluvad liugvärava komplekti nii ülemised kui alumised juhtrullikud, mis samuti on vastavuses väravate kaaluga ja mille abil tagatakse väravate täpselt juhitud liikumine.

Komplekti kuulub ka liugväravate püüdja, mis kinnitatakse püüdjapostile ja mille ülesandeks on püüda ning hoida väravaid suletud asendis.

Liugvärava lehele

Liugvärava komplektsus

Liugväravate komplekti hinnad algavad 790 eurost + km.

Liugväravate komplekti kuuluvad:

  1. (tsingitud) liugväravad – kogus 1 tk.;
  2. alumised juhtrullikud – kogus 2 tk.;
  3. (tsingitud) tugipost mõõtudega 80x80x(2 … 3)mm … 150x150x4mm – kogus 1 tk (vajadusel 2 tk).;
  4. ülemised juhtrullikud – kogus 1 tk (kahe posti korral 2 tk).;
  5. (tsingitud) püüdjapost mõõtudega 80x80x(2 … 3)mm … 150x150x4mm – kogus 1 tk.;
  6. liugvärava püüdja – kogus 1 tk
  7. (tsingitud) väravapostid mõõtudega 80x80x(2 … 3)mm … 150x150x4mm – kogus 2 tk.;
  8. (tumeded) pvc-postikorgid (vastavuses tugi- ja püüdjaposti mõõtudega) – kogus 2 … 3 tk.;
  9. väravate käepidemed (vastavalt mudelile erineb) – kogus 2 tk.;
  10. värava lukk (koos 3-e võtmega) ja lukuvastusega (vastavalt mudelile erineb) – kogus 1 tk.;

Meilt ostetud liugväravakomplekt on alati tsingitud ja soovitame ta varustada automaatika-valmidusega (ehk hammaslatiga) st. võimalusega vähese vaevaga paigaldada liugvärava automaatikaga. Lisaks käepidemed, lukud, … st. läbimõeldud ja koheselt töötav lahendus.

Kui võrrelda lükandväravaid tiibväravatega, siis tiibväravad on odavamad osta ja paigaldada, kuid liugväravate kasutamismugavus, ruumisäästlikkus ja modernsus.

Liugvärava automaatikast loe palun edasi siit.

Liugvärava lehele