fbpx

Metallaed

Metallaed - elegantne, kauakestev ja hooldevaba

Metallaed on igale majale esinduslikuks visiitkaardiks – elegantne ja kauakestev. Meie poolt pakutavad metallaiad on hooldevabad ja püsivad kaua visuaalselt pilkupüüdev tänu kasutatud metalldetailide spetsiaalsele pinnatöötlusele ning hilisemale (pulber)värvimisele.

Minevikust mäletame, et imeilusaid metallaedu tuli ülevärvida sisuliselt iga aasta, sest nad kippusid roostetama. Tänapäevase metallaia komponendid tsingitakse st. terasdetailid kaetakse vastupidava tsingikihiga. Tsink ei korrodeeru ja ta isoleerib terase keskkonna toime eest kuni 50 aastaks.

Metalldetailid, kas elektro- või kuumtsingitakse ja seejärel (pulber)värvimine. Väga sileda pinnaga, kuid õhema, elektro-tsingi kihi paksuseks on 5-25 µm (mikromeetrit), kuumtsingi kihi paksuseks on 50 – 200 µm.

Tsingitud metalldetailide kantakse pulbervärvi kiht paksusega 50 – 80 µm, mis annab detailidele visuaalselt meeldiva, mehhaaniliselt tugeva, ilmastiku- ja UV-kindla kattekihi, mille eluiga sõltuvalt keskkonna tingimustest võib ulatuda samuti 50 aastani.

Metallaia lehele
Metallaia lehele

Tänapäevase metallvarbaia puhul saab öelda, et üks kord tehtud ja unustatud st. tsingitud – pulbervärvitud metall-detailid, millele lisandub professionaalne paigaldus, annavad kauni ja kestva lahenduse aastakümneteks.

Sobivad värvate lahendused leiate siit leheküljelt!