fbpx

Tiibvärav

Tiibvärav pakub mugavust sõidukiga elamule juurdepääsuks

Tiibvärav (ja väravad üldse) valmistatakse maja esise aialahendusega võimalikult sarnastena püüdes säilitada ühtset joont. Tiibväravate funktsiooniks on pakkuda sõidukiga mugavat juurdepääsu elamule või muudele hoonetele, mis on piirdeaiaga ümbritsetud. Tiibväravate poolt kaetava sissesõiduava soovitame laiuseks 3,5-st kuni 6-e meetrini. Antud vahemikus sissesõiduava on turvaline ja mugav kasutada. Tiibväravate kõrguse määrab aia kõrgus. Reeglina püütakse nii piirdeaed kui väravad horisontaaltasapinnas viia ühte kõrgusesse. See loob teatava visuaalse terviku ja korrapära.

Tiibväravate avanemise suuna (kas hoovi või tänavale avanevad väravad) on kliendi otsustada, kuid arvestada tuleb tiibväravate suurima puudusega ehk suure avanemisnurgaga. Reeglina valmistatakse väravad avanema hoovi, nii, et väravakasutus ei segaks tänaval liiklejaid. Meie tingimustes on soovitav, et tiibvärava alumise serva ja maapinna vahele jääks 100 – 120mm vaba ruumi, mis võimaldaks ka lumistel hommikutel väravad liikuma saada.

Tiibväravate jäik raam valmistatakse reeglina terasprofiilist ehk nelikanttorust 60 x 40mm. Gabariitsemad väravad on 80x40mm või 80x60mm raamil. Materjali paksus vastavalt 2 – 3mm. Tiibväravate metallraam tsingitakse ja seejärel (pulber)värvitakse. Korrosioonikindlus ja efektne visuaal aastakümneiks. Soovitud värvitoon genereeritakse RAL värvikataloogi baasil ja võimalikult täpselt kliendi ideid realiseerides.

Tiibvärav lehele
Tiibvärav lehele

Tiibväravaga koos valmistatakse 2 väravaposti, millede mõõtmed arvestavad omakorda värava mõõtmetega – värava postimõõdud on vahemikus 80x80x2mm kuni 150x150x4mm. Postide mõõdud ja metallseina paksus (2 – 4 mm) valitakse proportsionaalselt väravate suuruse ja kaaluga ning lisaks arvestatakse piisav varu, et postid ei hakkaks „läbipainduma“ väravata raskuse all. Postid korrosioonikaitseks tsingitakse ja (pulber)värvitakse. Metallist väravapostide asemel kasutatakse laialdaselt ka kiviposte, mis lisavad nii kinnistule kui sissepääsule elegantsust ja toovad väravaid esile. Lisaks väravapostidele kuuluvad tiibvärava komplekti reguleeritavad hinged, mis samuti on vastavuses väravate kaaluga, automaatika-valmidus horisontaalse teras-profiili näol ja/või maariiv(id) – käsitsi kasutatavate väravate stopperdamiseks.

Tiibvärava komplekt

Tiibvärava komplekti hinnad algavad 385 eurost + km.

Tiibvärava komplekti kuuluvad:

  1. (tsingitud) tiibväravaraam nelikanttorust 40x60mm … 60x80mm – kogus 1 tk.;
  2. reguleeritavad hinged – kogus 4 tk (vajadusel 6 tk).
  3. (tsingitud) väravapostid mõõtudega 80x80x(2 … 3)mm … 150x150x4mm – kogus 2 tk.;
  4. (tumeded) pvc-postikorgid (vastavuses posti mõõtudega) – kogus 2 tk.;
  5. väravate käepidemed (vastavalt mudelile erineb) – kogus 4 tk.;
  6. värava lukk (koos 3-e võtmega) ja vasturauaga (vastavalt mudelile erineb) – kogus 1 tk.;

Meilt ostetud tiibväravakomplekt on alati tsingitud ja varustatud automaatika-valmidusega st. võimalusega vähese vaevaga paigaldada tiibvärava automaatikaga. Lisaks käepidemed, lukud, riivid … st. läbimõeldud ja koheselt töötava lahenduse.

Kui võrrelda tiibväravaid lükandväravatega, siis tiibväravad on odavamad osta ja paigaldada, kuid tiibväravate miinuseks on suur ruumivajadus liikumisel tänu suurele pöördenurgale.

Tiibvärava automaatikast loe palun edasi siit.

Tiibvärava lehele
Tiibvarava lehele bänner